Oglas

Belgium EU Western Balkans
Vjosa Osmani
Vjosa Osmani

Uhapšen snimatelj dok je snimao prilog o školovanju ćerki predsednice Kosova

autor:
10. sep. 2025. 20:05

Snimatelj portala "Paparaci", Jetmir Muji, uhapšen je danas dok je, prema Asocijaciji novinara Kosova (ANK), koja je zatražila njegovo trenutno oslobađanje, "snimao prilog o školovanju ćerki predsednice Kosova Vjose Osmani" .

Oglas

U saopštenju ANK se navodi da je obezbeđenje predsednice Osmani zaustavilo Mujija, oduzela mu kameru i zatražila da "obriše materijale".

"ANK je uznemirena i duboko zabrinuta ovim hapšenjem i proizvoljnim zadržavanjem i apeluje na Policiju Kosova da odmah oslobodi Mujija", navodi se u reagovanju ANK-a.

Ocenjeno je da je hapšenje nezakonito, proizvoljno i kao zloupotreba od strane Policije Kosova.

"Ovo je neprihvatljiv napad na slobodu medija i pravo građana na informisanje", stoji u reagovanju.

Osmani je rekla da prema procenama policije njene ćerke spadaju u kategoriju visokog rizika i da je zbog toga policija prisutna, jer to zakon nalaže.

"Te zakone nisam ja pisala, niti sam ja donela procenu o stepenu rizika. Ta praksa postoji svuda u svetu. Ali ono što je jasno jeste da važan deo ovog rizika dolazi upravo od nekih od ovih takozvanih novinara. U kojoj demokratskoj zemlji izlaganje i ugrožavanje života dece potpada pod slobodu izražavanja? Ni u jednoj", rekla je Osmani.

Ona je dodala da će "preduzeti sve pravne mere da zaštiti svoju decu od ovih takozvanih novinara, koji nemaju za cilj da informišu javnost, već da ugroze živote dece koja nisu ničim kriva".

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare