Oglas

Drug,Addict,Sniffing,And,Snorting,Cocaine,speed,,Heroin,Or,Other,Drug
Foto:Shutterstock/Vesna Lalić/Nova.rs
Foto:Shutterstock/Vesna Lalić/Nova.rs

Iz specijalno izrađenog otvora kod zadnje tablice izvadio 10 paketa heroina dok su ga policajaci posmatrali: Optuženi dileri iz Kragujevca koji su "pali" u Beogradu

04. apr. 2024. 15:52

Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv dvojice Kragujevčana, Ivana S. (50) i Đorđa Đ. (51), zbog sumnje da su neovlašćeno, radi dalje prodaje, prenosili skoro 5 kilograma opojne droge heroin.

Oglas

Optužnicom, koja je predata Višem sudu u Beogradu na odluku o potvrđivanju, okrivljenima se na teret stavlja krivično delo neovlašćena proizvodnj i stavljanje u promet opojnih droga u saizvršilaštvu.

Tužilaštvo je predložilo sudu da osumnjičenima produži pritvor da ne bi u kratkom vremenskom periodu ponovili krivično delo, obzirom da su obojica višetruko osuđivani.

ZAPLENJENA DROGA
pokušaj krijumčarenja skoro 1,6 kilograma heroina Foto:TANJUG/ MINISTARSTVO FINANSIJA UPRAVA CARINA/ | Ilustracija Foto:TANJUG/ MINISTARSTVO FINANSIJA UPRAVA CARINA/

Postoji pravdana sumnja da je 14. marta 2024. godine Đorđe Đ. vozio automobil “Golf 5” u kojem se nalazila pomenuta droga, dok se Ivan S. nalazio na mestu suvozača, krećući se iz pravca Kraljevo-Kragujevac-Batočina auto-putem ka Beogradu.

Nakon što su se zaustavili na parkingu isključenja sa auto-puta, Đorđe Đ. je izašao iz vozila, noseći hirurške rukavice na rukama, pa je iz specijalno izrađenog otvora u predelu zadnje tablice koja se otvara, izvadio 10 paketa u kojima se nalazila opojna droga u smeši sa kofeinom i paracetamolom ukupne mase 4.953,88 grama.

Pakete je prebacio u jednu veću pvc kesu koju je ubacio u gepek, što je sve uočeno od strane policijskih službenika.

Opojnu drogu i 1.850 evra, koji iznos novca je pronađen kod Ivana S. policijski službenici su uz povrdu privremeno oduzeli od osumnjičenih.







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare