Foto: Vladislav Mitić/Nova.rs

Odavanju počasti i protestnoj šetnji, na koju su pozvali maturanti u blokadi tri kruševačke srednje škole, danas se odazvalo više stotina Kruševljana, među kojima su bili i prosvetni radnici.

Poziv za okupljanje su uputili maturanti u blokadi kruševačkih srednjih škola – Politehničke škole „Milutin Milanković“, Medicinske škole i Gimnazije.

Na raskrsnici kod Trga glumaca danas se u tišini stajalo 17 minuta, od 11.52 do 12.09, jer je preminuo Vukašin Crnčević (19), koji je 16. žrtva nesreće u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu. Nastradalima u Severnoj Makedoniji bio je posvećen 17. minut tišine.

PROČITAJTE JOŠ:

Predvođeni maturantima pomenutih škola, nakon tišine, okupljeni, među kojima je bilo dosta srednjoškolaca, su krenuli u šetnju glavnim kruševačkim ulicama, obišavši i Politehničku školu „Milutin Milanković“, koja je van centra grada i nalazi se u zajedničkoj zgradi sa Ekonomskom školom.

Na čelu kolone maturanti su nosili transparent sa natpisom „Uspeh se gradi, budućnost kroji“, „Politehnička čvrsto uz studente stoji“, dok su u koloni bili transparenti sa natpisima „Pumpam danju, pumpam noću, pumpam sele jer pravdu hoću“, „Čarapani pumpaju“, „Ovo je zemlja za nas“.

Jedan od učesnika današnjeg protesta, profesor engleskog jezika u Ekonomskoj školi Goran Ćirić agenciji Beta je kazao da je došao da podrži maturante pomenutih škola, koji se „bore za svoja prava, za demokratiju u društvu i za to da se dese promene koje su neumitne“.

Novo protestno okupljanje u Kruševcu je naja

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar