Oglas

mamogram, rak dojke
Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

Danas preventivni pregledi u svim domovima zdravlja u Beogradu: Za žene ultrazvuk dojke, za muškarce testovi za rano otkrivanje raka prostate

autor:
08. okt. 2023. 10:15

U svim domovima zdravlja u Beogradu, od 8 do 14 časova, organizuju se preventivni pregledi. Žene će moći da urade ultrazvučni pregled dojke, a muškarci PSA test za ranu dijagnostiku raka prostate. Sledeće nedelje biće organizovani i u domovima zdravlja u Srbiji.

Oglas

Žene starije od 40 godina mogu u najbližem domu zdravlja bez zakazivanja da obave ultrazvučni pregled dojke, a muškarci stariji od 49 godina mogu da urade PSA test koji služi za ranu dijagnostiku raka prostate.Povod za ovu akciju nije samo oktobar mesec borbe protiv raka dojke, nego i stavljanje akcenta države na prevenciju, rekla je prof. dr Sanja Radojević Škodrić, direktorka Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje.Sledeće nedelje ista akcija biće organizovana u svim ostalim domovima zdravlja u Srbiji.Svake godine u Srbiji rak dojke odnese oko 1.700 života, a rak prostate oko hiljadu. Ne mora da bude tako, jer što se bolest ranije otkrije bolja je prognoza, piše RTS.BONUS VIDEO Vesna Bondžić i Slobodan Stevanović: Pregledaj se, meni za ljubav!







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare