Partizan vs FMP Foto:STARSPORT

Košarkaši Partizana pobedili su FMP rezultatom 88:57 u Areni u okviru 23. kola ABA lige.

Crno-beli su od početka do kraja utakmice kontrolisali rezultat i dešavanja na terenu. FMP je držao kakav-takav priključak u prvom poluvremenu, ali je u trećoj deonici Partizan „dodao gas“ i napravio još veću razliku.

Najbolji pojedinac na meču bio je Balša Koprivica sa 13 poena i 10 skokova, dok je Pi džej Doužer ubacio 10 poena uz pet skokova. Odličan je bio i Bruno Kaboklo sa 10 poena i pet skokova, dok je Željko Obradović razigrao svih 12 igrača, a svi su se i upisali u strelce.

Za Partizan na ovom meču nisu igrali Kevin Panter i Zek Ledej, kome je nažalost preminuo otac.

Kod FMP-a je Jovan Novak imao 13 poena, dok je Matic Rebec dodao 10. Ognjen Kuzmić je imao šest poena, ali i 10 skokova.

Partizan je ostao treći na tabeli sa skorom 17-6, dok je FMP na 12. poziciji sa sedam pobeda i 16 poraza.

Partizan je slabo ušao u utakmicu, ali je Anđušić brzo razbudio crno-bele. Pogodio je trojku, a onda i tri slobodna bacanja, pa se nadovezao i Kaminski pogotkom za tri – 9:3. FMP je uglavom profitirao od igre Kuzmića u reketu, na drugoj strani veoma aktivan bio je Aleksa Avramović, a Matic Rebec je položio uz zvuk sirene za 20:16 na kraju prve deonice.

I u drugoj četvrtini je Partizan nastavio da održava prednost, ali dugo nije uspevao značajnije da se odlepi. FMP nije dovoljno kažnjavao greške i promašaje crno-belih u tim trenucima, a Doužer je doneo Partizanu +12 pred odlazak na odmor. Nakon Rebecove trojke uz zvuk sirene bilo je 43:31.

Početak treće deonice bio je ključan, jer je Partizan preko Smailagića, Trifunovića i Doužera stigao do 57:35, a onda nastavio da uvećava prednost, pa ni tajm-aut gostiju nije pomogao. Pred ulazak u poslednjih 10 minuta bilo je 65:45, ali već tu je bilo jasno u kom smeru ide utakmica.

U poslednjoj četvrtini dominirao je Koprivica, Jaramaz je takođe imao nekoliko sjajnih poteza, a i Kaboklo se nadovezao za konačnih 88:57.

Partizan – FMP  88:57 (20:16, 23:15, 22:14, 23:12)

Dvorana: Beogradska arena. Sudije: Uroš Nikolić, Vladimir Vesković, Stefan Ćalić.

Partizan: Smit 7, Avramović 9, Koprivica 13, Smailagić 3, Jaramaz 6, Naneli 2, Trifunović, 8 Anđušić 8, Doužer 10, Ponitka 7, Kaminski 5, Kaboklo 10. Trener: Željko Obradović.

FMP: Votson 8, Živanović 1, Foster 2, Rebec 10, Subotić 2, Pavićević, Roberts 6, Stepanović 2, Šaranović 4, Simović 3, Novak 13, Kuzmić 6. Trener: Saša Nikitović.