Nikola Jokić odigrao je još jednu nestvarnu partiju u pobedi Denvera na gostovanju Portlandu rezultatom 127:112.

Srpski as je ostvario još jedan impresivan tripl-dabl sa 29 poena 15 skokova i 14 asistencija uz šut iz igre 12/17.

To mu je bio 122 tripl-dabl u ligaškom delu, a 138. ako računamo i plej-of mečeve čime se izjednačio sa Lebron Džejmsom.

Treba reći i da je opularni Kralj odigrao preko 200 utakmica više od Jokića samo u plej-ofu.

Jokić je tako nakon što je noć pre toga imao 21 poen, 19 skokova i 15 asistencija ostvario još jedan impresivan tripl-dabl. Centar Denvera je u 24 sata u dva meča zbirno ubacio 50 poena uz 34 skoka i 29 asistencija što zvuči skoro neverovatno.

Da će i ovog puta popuniti sve tri najvažnije statističke kolone dalo se naslutiti već na poluvremenu kada su mu nedostajale tri asistencije.

Tada je Jokić bio na 13 poena, 11 uhvaćenih lopti i sedam uspešnih dodavanja, ali je već na dva i po minuta pre kraja treće četvrtine ostvario pomenuti tripl-davl.

Denver je na jednonedeljnu pauzu, koju je prouzrokovala Ol star utakmica, otišao sa tri vezana poraza, ali je iz krize izašao sa dve vezane ubedljive pobede protiv timova sa samog dna Istočne i Zapadne konferencije.

Protekle noći rutinirao je Vašington, a ništa veći otpor nije pružio ni Portland, koji nijednog trenutka nije uspeo da dovede u pitanje pobedu ekipe Majkla Melouna.

Poprilično raspoložen u ekipi Nagetsa bio je i Majkl Porter Džunior, koji je ubacio 34 poena i pride zabeležio 12 skokova, a jedini dvocifren uz njega i Jokića u pobedničkoj ekipi bio je Gilespi sa 18 koševa. U Portlandu je prednjačio Grent sa 25 poena, Ejton je ubacio 22, a Simons 21.