Fudbaleri Lajpciga pobedili su Keln sa 6:0 u meču devetog kola nemačke Bundeslige na svom terenu.

Na istom terenu „Red Bul areni“, gde je samo tri dana ranije pobeđena i Crvena zvezda sa 3:1 u Ligi šampiona, Keln je „stradao“ daleko strašnije od čete Marka Rozea.

Lajpcig je već u prvom poluvremenu rešio sve dileme po pitanju pobednika, pošto je dotle već vodio sa 4:0, ali u senci ostaje nova povreda Danija Olma. On je ušao u 63. minutu i izašao u 70.

Olmo se skoro vratio na teren protiv Darmštada, dobio je šansu i protiv Zvezde i brzo postigao pogodak, ali se onda još brže povredio već na sledećoj utakmici.

Igrao se 15. minut kad je Timo Verner s penala pogodio za 1:0, a Lois Openda je u 40. minutu otvorio „blickrig“ domaćina, sjajnim šutem pod prečku na dodavanje Ćavija Simonsa.

Openda je pogodio za 2:0, David Raum je u 43. minutu kaznio nepažnju Razmusa Karstensena i bio precizan glavom za 3:0, a onda je Openda novim golom u trećem minutu nadoknade zaključio prvi deo igre.

Opet ga je pronašao Ćavi, ovog puta je Openda izveo i lepu varku posle koje je lagano plasirao loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu je Benjamin Šeško podsetio kakvim osećajem za prostor raspolaže u 88. minutu, dok je Kristof Baumgartner u 91. minutu šutem sa distance okončao terorisanje Kelna.

Lajpcig sada ima 20 bodova i nalazi se na četvrtom mestu tabele Bundeslige, dok je Keln sa samo četiri boda na pretposlednjem mestu u nemačkom šampionatu.