Fudbaleri Liverpula pobedili su Lester siti u meču 36. kola Premijer lige sa 3:0.

Liverpul je posao praktično završio u prvom poluvremenu i trijumf samo overio u nastavku još jednim pogotkom. Kurtis Džons je najpre u 33, a onda i u 36. minutu uspeo da se upiše u strelce u dresu „redsa“.

Lester je propustio lepu šansu iz kontre u 12. minutu posle sjajnog pasa napred Medisona, Liverpul je preko Luisa Dijasa propustio priliku na pragu pola časa igre.

A onda je na scenu stupio Džons. Alison je poslao loptu napred, do Dijasa i Hendersona ona je stigla do Salaha koji je maestralno video Džonsa koji se ubacivao iz drugog plana.

Kurtis je šutirao iz prve i pogodio malu mrežu za 1:0. Tri minuta kasnije Džons je pogodio sa desetak metara iz okreta i fantastičnim udarcem sa ivice ofsajda povisio je na 2:0, da bi u 41. minutu Kodi Gakpo „skinuo“ loptu sa noge Džonsu.

U kontri je šutirao sa deset metara u golmana Lestera i Džons se uhvatio za glavu jer je imao jednako dobru poziciju iz koje je za sedam, osam minuta mogao da upiše het-trik.

Lester je nakon toga imao nekoliko šansi, dobar šut je u 52. minutu imao Barns, ali je Alison Beker bio na visini zadatka, da bi Salah treću asistenciju upisao dodavanjem za golčinu Trenta Aleksander-Arnolda u 71. minutu.

Salah je u 79. minutu u kontri promašio čist zicer kojim je mogao da se upiše i u strelce, a Liverpul u svakom slučaju dobija nova tri boda, pa ima ukupno 65 na petom mestu Premijer lige.

Sada „redsima“ četvrto mesto i plasman u Ligu šampiona i ne deluje tako daleko. Lester je sa 30 bodova u zoni ispadanja na pretposlednjem mestu u elitnom rangu engleskog fudbala.