Oglas

Beograd arhiva Biznismen Miroslav Bogićević Foto:Nemanja Jovanović
Foto:Nemanja Jovanović

Apelacioni sud preinačio presudu Miroslavu Bogićeviću, nekadašnjem direktoru Farmakoma MB

autor:
29. apr. 2026. 11:57

Apelacioni sud preinačio je prvostepenu presudu tako što je generalnog direktora Koncerna "Farmakom" MB DOO Šabac Miroslava Bogićevića pravnosnažno osudio na kaznu zatvora od četiri godine, saznaje N1.

Oglas

Apelacioni sud je, kako saznajemo, Miodraga Salaija, nekadašmnjeg predsednika Izvršnog i kreditnog odbora Privredne banke AD, osudio na kaznu zatvora u trajanju od pet godina, a Aleksandru Janković na kaznu zatvora od jedne godine u kućnim uslovima, piše N1.

Olivera Đorđević, bivša finansijska direktorka, pravnosnažno je oslobođena od optužbi.

Podsetimo, Bogićević je u aprilu 2023. prvostepeno bio osuđen na pet godina zatvora, Salai na šest godina zatvora, Janković i Đorđević na dve godine zatvora.

Tužilaštvo za organizovani kriminal teretilo je Bogićevića i Salaija da su zajedničkim radom od marta 2012. do marta 2013. godine omogućili da Farmakom pribavi protivpravnu korist od 3,2 milijarde dinara, dok je Privredna banka pretrpela štetu od skoro 3,3 milijarde dinara.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare