Leverkuzen

Bajer Leverkuzen je na svom terenu nastavio seriju sjajnih rezultata ubedljivom pobedom nad Ajtrahtom iz Frankfurta (4:0).

Leverkuzen je rutinskim trijumfom upisao sedmu uzastopnu pobedu pred domaćom publikom, a meč je u željenom smeru za domaćina trasirao je Kaj Haverc već u 4. minutu. Nemački napadač krunisao je golom munjevitu akciju po levom krilu i odličnu asistenciju Diabija.

Deset minuta kasnije Belarabi je udvostručio vođtvo posle još jedne loše reakcije defanzivaca gostiju na desnoj strani pa je Bajer u nastavku imao prednost koja mu je omogućila znatno rasterećeniju igru.

Drugo poluvreme proteklo je u znaku dvostrukog strelca Paulinja. Brazilac je u 49. minutu u prodoru nanizao tri rivala, a nakon što je nadmudrio defanzivce isto je učinio i golmanu Ajtrahta i zatresao mrežu.

Paulinjo se drugi put u strelce upisao šest minuta kasnije prethodno vešto izbegavši ofsajd zamku prilikom dodavanja Haverca i tako stavio tačku na susret.

Ceo meč za Ajntraht odigrao je Filip Kostić, dok je Mijat Gaćinović šansu dobio u 57. minutu umesto Kamade.

Ceo plen pred domaćom publikom osvojio je i Frajburg koji je savladao Union Berlin (3:1), dok su preostala tri meča 25. kola Bundeslige odigrana od 15.30 časova završena beuz pobednika.