Odigrana su četiri susreta šesnaestine finala Liga kupa u Engleskoj.

Rezervisti Čelsija su bez po muke izbacili Barou, koji se takmiči u Ligi 2, rezultatom 5:0.

Kristofer Enkunku je postigao svoje prve golove kao starter u osmom, odnosno 15. minutu utakmice. Francuz je prethodno bio strelac u četiri navrata za Plavce, svaki put kao rezervista.

Farmen je autogolom u 28. minutu povisio na 3:0, da bi na startu drugog poluvremena Pedro Neto postigao svoj debitanski pogodak za Čelsi i uvećao prednost dvostrukog šampiona Evrope.

Konačan rezultat postavio je Enkunku kompletiravši het-trik u 75. minutu.

Ceo meč je za Aston Vilu odigrao Kosta Nedeljković.

Njegova Aston Vila se namučila na gostovanju Vikombu i tek u drugom poluvremenu je uspela da slomi člana trećeg ranga engleskog fudbala.

Golove za pobedu tima Unaija Emerija dali su Emilijano Buendija u 55. i Džon Duran iz penala u 85. minutu. Utešni pogodak za domaće dao je Ričard Kone u petom minutu nadoknade.

Nedeljković je odigrao ceo meč za goste iz Birmingema i bio prilično solidan na desnoj strani odbrane.

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su „mršavom“ pobedom nad Votfordom rezultatom 2:1.

Golove za Siti postigli su Žeremi Doku u petom minutu i Mateus Nunes u 38, dok je jedini pogodak za Vodford postigao Tom Ins u 86. minutu.