Fantastičan meč.

Fudbaleri Fenerbahčea napravili su veliki korak ka grupnoj fazi Lige konferencija pošto su sa 5:1 savladali holandski Tvente u meču koji je trebalo da predstavlja derbi poslednje runde kvalifikacija.

A krenulo je obećavajuće po ljubitelje fudbala, pošto je tim iz Holandije bio taj koji je poveo preko Manfreda Ugaldea u 20. minutu, da bi na 1:1 poravnao Džejden Ostervolde 13 minuta kasnije.

Ključni trenutak meča dogodio se u 41. minutu, kada je Juri Reger dobio crveni karton, pa je tokom drugih 45 minuta usledio pravi debakl gostiju.

Prvo je u 54. minutu poništen gol Mičija Batšuaija zbog ofsajda, potom je u 60. Sebastijan Šimanski preokrenuo na 2:1, u 63. minutu Irfan Kaveči je postigao prvi od svoja dva gola za 3:1, potom na asistenciju Edina Džeka u 74. bio precizan i na 4:1, dok je konačnih 5:1 postaivo Dušan Tadić u sudijskoj nadoknadi utakmice sa penala.

U ostalim utakmicama, Fjorentina je sa Nikolom Milenkovićem na terenu poražena od Rapida u Beču 1:0, Ajntraht i Levski su odigrali nerešeno, 1:1, u Bugarskoj, Makabi je u Tel Avivu bio ubedljiv protiv Celjea sa 4:1, Legija je poražena od Lila u Francuskoj 2:1, dok je prava fešta viđena u Danskoj gde su Midtjiland i Legija iz Varšave remizirali, 3:3.