Prva ozbiljna priprema za crveno-bele.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Zenit u Sankt Peterburgu sa 2:1 u prvom meču „Pari“ kupa.

Novi trener crveno-belih, Barak Bahar je iskoristio ovu priliku da isproba, pa gotovo sve, nove fudbalere i upravo su oni doneli razliku.

Prvi gol je postigao Mirko Ivanić u 40. minutu nakon centaršuta Stefana Mitrovića, pošto je sjajno reagovao glavom.

Uspeo je Zenit da izjednači preko Du Keiroza u 62. minutu, da bi konačan rezultat postavio novi napadač Zvezde, Žan Felipe Kraso sa penala u 88. minutu.

Odličnu partiju imao je i Omri Glazer, golman koji je na mreži zamenio Milana Borjana i sa nekoliko intervencija je blistao.

Imala je Zvezda nekoliko prilika pre postignutog gola, dobro je igrao i mladi Kosta Nedeljković na desnom beku, ali je Zenit bio bliži golu.

Ipak, nakon vođstva crveno-beli su zavtorili odbranu i nisu davali prostora da Zenit uđe u šansu.

To se promenilo u drugom delu kada je Bahar dao priliku rezervistima i Rusi su izjednačili može se reći nakon loše komunikacije u odbrani crveno-belih.

Sve je promenio svojim ulaskom Kraso, koji je novom energijom i izborenim penalom rešio ovaj duel.

Novi trener crveno-belih će nakon ovog duela imati sigurno nekoliko dilema, pošto je ekipa odigrala na zavindom nivou.

Zenit – Crvena zvezda 1:2

(Keiros 62 – Ivanić 40, Kraso 88)

Zenit: Keržakov – Karavaev, Čistjakov, Renan, Santos – De Keroz, Vasilev, Klaudinjo, Malkom, Mantuan – Kasijera;

Crvena zvezda: Glazer – Eraković (od 73. Spajić), Mijailović, Dragović – Nedeljković (od 75. Milunović), Stamenić (od 78. Kangva), Kanga (od 64. Ado), Mitrović  – Ivanić (od 64. Šljivić) – Mijatović (od 64. Kraso), Olajinka (od 46. Lučić).

Zenit - Crvena zvezda 1:2