Atalanta v Celtic Foto: REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Atalante odigrali su nerešeno 0:0 sa Seltikom u meču trećeg kola Lige šampiona na svom terenu u Italiji.

Stadion u Bergamu je za prvo poluvreme utakmice Atalante i Seltika komotno mogao da ima samo jednu polovinu terena.

Drugo poluvreme je bilo nešto drugačija priča, Seltik je imao svojih šansi, ali nijedna nije bila dovoljno opasna i precizna za pogodak.

Golu je svakako bila bliža ekipa za koju je od 59. minuta zaigrao i Lazar Samardžić, a delovalo je kao da je škotski tim omađijao svoj gol.

Posle 45 minuta i 13 šuteva Atalante delovalo je da je Kasper Šmajhel na strašnoj vetrometini.

Pa ipak, detelina s četiri lista je bila naklonjena igračima u zelenim dresovima, pa nijedan udarac Atalante od pet njih u okvir gola nije završio u mreži.

Mario Pašalić ih je imao više, pokušavali su i Davide Zapakosta i ostali, ali je Šmajhel ostao nesavladiv.

Mario Retegi je odmah posle 18 sekundi poslao prvi centaršut, dok je delovao od starta „napujdano“ da grize za svaku loptu.

Lazar Samardžić se nije našao u startnoj postavi, ali se to nije osetilo, pošto je Retegi u 14. minutu imao jednu od prvih prilika kada se Šmajhel dobro postavio.

Probao je potom i Ademola Lukman iz sjajne kombinacije sa Retegijem i „štikle“ italijanskog igrača, ali nije sa 16 metara šutirao dovoljno jako.

Četiri minuta kasnije Pašalić je glavom ciljao samo u prečku, a potom prebacio okvir gola, a Seltik je u 23. minutu odgovorio dobrim šutem Arne Engelsa.

Tada se istakao i golman Atalante, dok je Pašalić potom dobio pas u srcu šesnaesterca i gađao je pravo u Šmajhela.

Zapakosta je u 26. minutu promašio novu veliku šansu posle Retegijevog centaršuta, a pre kraja poluvremena upravo su on i Pašalić propustili još po jednu šansu za Atalantu.

Lazar Samardžić je posle sat vremena utakmice morao u igru sa ciljem da popravi realizaciju svog tima.

I u prvih desetak minuta to nije uspevao mada je imao jedan pokušaj iskosa sa desne strane.

Nakon toga je tempo opadao, Zapakosta je imao još jedan solidan šut sa distance i lopta je otišla pored stative.

Samardžić je u nadoknadi imao slobodan udarac sa dvadesetak metara i pogodio je živi zid, a gol Seltika je do kraja ostao netaknut.

Atalanta posle svega ima pet bodova, a Seltik četiri. Tim iz Bergama je na 12, a Škoti su na 18. mestu tabele.

Atalanta - Seltik 0:0; Brest - Bajer Leverkuzen 1:1