Nije mogao da se suzdrži

Trener Fenerbahčea Dimitris Itudis isključen je sa utakmice 10. kola Evrolige protiv Virtusa iz Bolonje.

Grčki stručnjak se u trećoj četvrtini (53:46 za Virtus) pobunio zbog odluke sudija da ne sviraju faul u napadu Tornikea Šengelije.

Itudis je uleteo na teren, dobio je tehničku veoma brzo, a kako se nije odmah smirio, ubrzo je usledila još jedna, koja je značila isključenje.

Sa klupe turskog tima ustao je i Marko Gudurić, koji je ostao u čudu zbog svega što se desilo, pa je nemoćno širio ruke u nadi da će sudije nešto promeniti.

Virtus je na kraju slavio sa 87:79.

Fenerbahče je bolje odigrao u prvih 10 minuta, imao je prednost od dva poena, ali je Virtus do poluvremena preokrenuo i sa +2 otišao na veliku pauzu.

U trećem periodu je italijanski tim napravio dvocifrenu razliku, a Fenerbahče u poslednjih deste minuta nije uspeo da dođe do preokreta.

Tornike Šengelija je imao 15 poena, osam skokova i pet asistencija, dok je Ognjen Dobrić ubacio 11 poena uz pet skokova.

Kod Fenerbahčea je Džonatan Motli upisao 25 poena i osam skokova, dok je Skoti Vilbekin imao 13, a Marko Gudurić devet poena, tri skoka i četiori asistencije.

Virtus sada ima skor 7-3, dok je Fenerbahče na 5-5.

Sve mečeve Evrolige i Evrokupa gledajte na kanalima Sport Kluba, uz SBB na EON i D3 platformama.