Olimpijske igre u Parizu donele su nam još jedan zanimljiv dan za srpske, ali i poznate sportiste koji su obeležile šesti dan u Francuskoj.

Lazar Kovačević nije uspeo fa donese Srbiji drugu medalju na Olimpijskim igrama, pošto je završio kao osmi.

Aleksandar Kukolj je eliminisan nakon prve borbe i neće se boriti za medalje u kategoriji do 100 kilograma. Basketaši su savladali Holandiju sa 21:19 u prvom meču a potom i Francusku sa 19:16 posle haosa sa kišom.

“Soccerbet iz Pariza – sponzor izveštavanja”

Andrej Barna je završio kao 30. u kvalifikacijama na 50. metara slobodno, a vaterpolisti su poraženi u derbiju sa Španijom sa 15:11.

Poslastica dana bio je duel Novaka Đokovića i Stefanosa Cicipasa u kome je slavio Srbin sa 6:3, 7:6, ali uz obnovu povrede kolena.

U utešnom finalu za plasman od 7. do 12. dvojac Mačković/Pimenov je bio najbolji i na kraju završio ka o sedmi.

Amerikanka Simon Bajls, čuvena gimnastičarka, osvojila je još dva zlata i potvrdila status legende, dok je Endi Mari završio karijeru porazom u dublu.