AP Photo/Silvia Izquierdo

Fudbalske reprezentacije Francuske i Španije igraće u finalu Olimpijskih igara u Parizu.

Fudbaleri Francuske su u polufinalu posle produžetaka pobedili selekciju Egipta rezultatom 3:1.

Egipat je na iznenađenje mnogih poveo u 62. minutu pogotkom Mahmuda Sabera, a produžetak Francuzima doneo je Žan-Filip Mateta golom u 83. minutu.

“Soccerbet iz Pariza – sponzor izveštavanja”

Egipat je od 92. minuta igrao sa igračem manje, pošto je Omar Fajed dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Nije Egipat dugo izdržao u produžetku, pošto je Mateta ponovo zatresao mrežu u 99. minutu i tako trasirao put svom timu do finala.

Konačan rezultat postavio je Majkl Olise u 108. minutu.

Fudbalska reprezentacija Španije savladala je selekciju Maroka rezultatom 2:1 ranije tokom dana.

Maroko je poveo u 37. minutu, golom Sofijana Rahimija iz penala, a Španija je izjednačila pogotkom Fermina Lopeza u 66. Konačan rezultat postavio je Huanlu Sančez u 85. minutu.

Egipat i Maroko sastaće se u četvrtak od 17 sati, dok je dan kasnije od 18 časova na programu finale između Španije i Francuske.