Oglas

Foto: Lionsgate / Ferrari / Profimedia
Lionsgate / Ferrari / Profimedia / Lionsgate / Ferrari / Profimedia

Objavljen trejler za biografski film "Majkl": Kralja popa glumiće njegov bratanac VIDEO

03. feb. 2026. 17:31

Trejler za film „Majkl“ (Michael), biografsku dramu posvećenu životu i karijeri Majkla Džeksona, koju je režirao Antoan Fukua, je objavljen.

Oglas

U naslovnoj ulozi pojavljuje se Džeksonov bratanac Džafar Džekson. Glumačku postavu čine i Naja Long, koja tumači njegovu majku Ketrin, Kolman Domingo u ulozi Majklovog oca Džoa, Majls Teler kao dugogodišnji advokat Džon Branka, Lora Harijer kao Suzan de Pas, dok mlađu verziju muzičara tumači Đulijano Kru Valdi, navodi Consequence.

Dolazak filma u bioskope planiran je za april 2026. godine.

Objavljeni trejler montiran je kao pregled ključnih tačaka Džeksonove karijere – od prvih uspeha sa grupom Jackson 5, pa sve do vrhunca njegove solo faze i globalne slave. Ipak, iz promotivnog materijala zasad nema naznaka da će se film dublje baviti najspornijim epizodama iz njegovog privatnog života.

Prema ranijim informacijama, projekat „Majkl“ prošao je kroz ozbiljne izmene scenarija, kao i dodatna snimanja, zbog ugovora koji je porodica Džekson potpisala ranije. Tim sporazumom, kako se navodi, predviđeno je da nijedno ostvarenje o pevaču ne obrađuje slučaj Džordana Čendlera čiji otac Evan Čendler je tvrdio da je Majkl Džekson zlostavljao njegovog sina kada je dečak imao 13 godina.

Slučaj je imao snažan odjek u medijima, a optužbe su znatno uticale na Džeksonovu reputaciju, zdravstveno stanje i poslovne angažmane. Više sponzorstava je prekinuto, među njima i desetogodišnji ugovor sa kompanijom Pepsi. Kasnije optužbe dovele su do suđenja 2005. godine u slučaju poznatom kao „Narod protiv Džeksona“, u kojem je pevač oslobođen po svim tačkama optužnice.

Prošle jeseni, ćerka Majkla Džeksona, Paris Džekson, javno se distancirala od filma, ocenivši da projekat previše ulepšava stvarnost.

„Film se dodvorava vrlo specifičnom delu fanova mog oca, koji i dalje žive u fantaziji, i oni će biti zadovoljni“, napisala je Paris u septembru na Instagramu.

U dodatnom komentaru poručila je: „Ovo je Holivud. Zemlja fantazije. Nije stvarno… Narativ je kontrolisan. Ima mnogo netačnosti i otvorenih laži.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare