Oglas

DPR LPR Russia Ukraine Military Operation ukrajina kombo ukraine
Foto:Alexey Kudenko / Sputnik / Profimedia; profimedia.rs
Foto:Alexey Kudenko / Sputnik / Profimedia; profimedia.rs

"Nuklearne sile da prestanu da se igraju geopolitičkom situacijom oko Ukrajine"

autor:
02. avg. 2022. 08:54

Mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto pozvao je nuklearne supersile da prestanu da se igraju geopolitičkom situacijom oko Ukajine.

Oglas

Sijarto je na konferenciji UN za razmatranje napretka u primeni Ugovora o neširenju nuklearnog oružja rekao da Mađarska razume da džave sa nuklearnim oružjem gledaju na sukob u Ukrajini kao na pitanje geopolitičke prirode.

C5 Foreign Ministers meet at Melnik Castle, Czech Republic
Peter Sijarto Foto:EPA-EFE/MARTIN DIVISEK | Peter Sijarto Foto:EPA-EFE/MARTIN DIVISEK

"A neke od tih supersila su geografski daleko od mesta gde se održava rat. Ali za nas, zemlje u susedstvu, ovo je pitanje od vitalnog značaja. Zato tražimo od svih relevantnih aktera: ne igrajte se geopolitikom na naš račun", rekao je Sijarto.On je ukazao da su zemlje centralne Evrope uvek gubile u igri Istoka i Zapada, prenosi TAS S."Uvek se zalažemo za održavanje dijaloga između Istoka i Zapada, posebno o strateškim pitanjima, poput izbegavanja širenja i upotrebe nuklearnog oružja. Ako se ovaj dijalog ne nastavi, rizik od daljih tenzija i eskalacije će se definitivno povećati", upozorio je Sijarto.On je pozvao sve potpisnice da se pridržavaju Ugovora o neširenju nuklearnog oružja.BONUS VIDEO: Trenutak eksplozije u Vinici

video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=trenutakeksplozijeuvinicigp2-novas-worldwide&stream=hp3500&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="3822657"]***Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagramPratite nas na Google News

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare