Oglas

Second International Forum 'Development of Parliamentarism' in Moscow
Vjačeslav Volodin Foto: EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV
Vjačeslav Volodin Foto: EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV

Iz Moskve tvrde da sankcije nemaju efekta: "Zapadne kompanije koje su napustile Rusiju izgubile su 103 milijarde - taj novac je ostao nama"

autor:
19. dec. 2023. 08:46

Predsednik ruske Državne dume Vjačeslav Volodin izjavio je da su, posle uvođenja 12. paketa sankcija Evropske unije, protiv Rusije preduzete 18.772 restriktivne mere.

Oglas

Volodin je u objavi na Telegramu ocenio da Evropa, delujući po diktatu Vašingtona i uvodeći sankcije protiv Rusije, šteti pre svega svojim građanima, gurajući svoju ekonomiju u recesiju.Volodin navodi da su, prema proračunima američkih medija, zapadne kompanije koje su napustile Rusiju izgubile više od 103 milijarde dolara i dodaje da je taj novac ostao u Rusiji."Do kraja godine rast BDP-a naše zemlje biće 3,5 odsto“, dodao je Volodin.Evropska unija usvojila je u ponedeljak 12. paket ekonomskih i individualnih sankcija Rusiji zbog rata u Ukrajini. U okviru novog paketa nalaze se i mere za ograničenje uvoza, kupovine ili transfera ruskih dijamanata, nova ograničenja i kontrole uvoza i izvoza, a pored ekonomskih sankcija, Savet EU je odlučio da na listu stavi i "značajan broj" fizičkih i pravnih lica.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare