Oglas

Forensics Finding Murder Weapon on Crime Scene at Night and Packing it in Professional Bag. Specialist Sending Gun to Lab to Look for Trace Evidence. Gang Fire Exchange Led to Mass Shooting brazilska policija, ilustracija za likvidaciju
Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

Škaljarac ubijen u Brazilu, bio u bekstvu skoro 10 godina: Vozio bicikl sa detetom (4) i suprugom, napadač prišao s leđa i ispalio smrtonosne hice

autor:
10. jan. 2024. 11:26

Stravična likvidacija dogodila se 5. januara u kvartu Embare u Santosu u Brazilu, a prema nezvaničnim saznanjima, sumnja se da je ubijen državljanin Srbije Darko Geisler Nedeljković (43), za kojim je raspisana poternica zbog ubistva Baranina Andrije Mrdaka 2014. godine. Tamošnji mediji navode da je žrtva identifikovana kao 43-godišnji Darko Kovač, te se sumnja da je ubijeni muškarac koristio lažni identitet.

Oglas

Ubistvo se dogodilo u petak uveče u 19.46, u naselju Embare, u trenutku kada je žrtva, sišla sa bicikla, na kom se nalazio i njegov četvorogodišnji sin. Napadač mu je prišao s leđa i ispalio hice.

U trenutku likvidacije, napadač je imao masku i rukavice. Zločin su snimile nadzorne kamere, a na snimku se vidi trenutak kada ubica prilazi žrtvi i puca u nju. Srbin je upucan u trenutku kada je sišao sa bicikla, dok mu se dete i dalje nalazilo na biciklu. U trenutku kada je upucan, supruga ubijenog je skočila da zadrži dete kako ne bi palo.

1620333052-h_56875007-1024x683.jpg
Brazil policija Foto:EPA-EFE/Andre Coelho | Brazil policija Foto:EPA-EFE/Andre Coelho

Zasad nije poznat motiv likvidacije.

Komšije ubijenog muškarca ispričale su za brazilske medije da je žrtva sa porodicom nekoliko godina živela tu, te da je reč o mirnom muškarcu i ništa nije ukazivalo na neke nezakonite aktivnosti.

Poternica zbog ubistva Baranina

Inače, Darko Geisler, koji je navodno ubijen, osumnjičen je za ubistvo Baranina Andrije Mrdaka. Zločin se dogodio 25. decembra 2014. godine, ispred kapije zatvora u Spužu.

Kako su mediji pisali, ubica je zapucao u pravcu Mrdaka, naočigled nekoliko osoba koje su takođe došle u posetu. Ubrzo nakon zločina raspisana je poternica za Geislerom, inače državljaninom Srbije, koji je godinama u bekstvu.

Navodilo se da je Geisler blizak škaljarskom klanu.

VIDEO: Nema pravde ni posle osam godina: Zašto je ukinuta presuda za ubistvo pevačice Jelene Marjanović?







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare