Oglas

Konjarnik ubistvo
Konjarnik ubistvo Foto:Filip Krainčanić/Nova.rs
Konjarnik ubistvo Foto:Filip Krainčanić/Nova.rs

Aleksandra (34) su nasmrt pretukli i izboli na Konjarniku, a ovo su tragovi koji su doveli do maloletnog ubice (17)

29. apr. 2025. 18:21

Aleksandar S. (34) brutalno je ubijen usred dana na Konjarniku kada ga je grupa muškaraca napada i izbola najverovatnije nožem. Maloletni ubica uhapšen je nakon što je nekoliko sati bio u bekstvu. Policija je uspela da identifikuje i pronađe osumnjičenog zahvaljujući više tragova koje je ostavio za sobom, ali i svedocima i sigurnosnim kamerama koje su ga usnimile.

Oglas

Kako smo saznali na licu mesta, mladić je sedao na klupi u društvu nekoliko osoba, kada je došlo do sukoba. Maloletnik (17) izvukao je nož i nekoliko puta ubo Aleksandra S. Nesrećni muškarac je pokušao da pobegne, ali su ga napadači, kojih je bilo nekoliko, stigli i nastavili sa udarcima.

Od zadobijenih povreda je preminuo na licu mesta, a njegovo telo ostalo je da leži u parku, ispod prozora stambene zgrade. Za to vreme su se osumnjičeni napadači dali u beg.

1745848608-Ubistvo-Konjarnik-280425-Foto-Filip-Kraincanic-6-1024x683.jpg
Konjarnik ubistvo Foto:Filip Krainčanić/Nova.rs | Konjarnik ubistvo Foto:Filip Krainčanić/Nova.rs

DNK, kamere, svedoci

Identitet napadača u prvim trenucima nije bio poznat ali ono što je iza njih ostalo, sasvim sigurno je pomoglo u istrazi i identifikaciji osumnjičenih. Tako je policija na licu mesta pronašla limenke od više različitih pića koje su bile značajne forenzičarima. Stučnjaci su zato izvesno vreme već na licu mesta uzimali uzorke koje su kasnije poslali na analizu kako bi se, verovatno, izuzeo njihov DNK.

Imajući u vidu da se zločin dogodio na javnom mestu, usred dana, postojali su i izvesni svedoci ovog napada. Tako nam je jedna žena ispričala da je jurnjavi, a zatim i ubistvu, posvedočila jedna njihova komšinica.

“Naša komšinica je bila sa decom tu, igrali su se. Odjednom je je protčao mladić, a za njim grupa mladića. One je bio krvav, stigli su ga tu ispred zgrade i počeli da ga ubadaju. Žena je pobegla sa decom i pozvala policiju i Hitnu pomoć odmah. Oni su brzo došli, ali mu nije bilo spasa. Čak su pozvali nekoliko prolaznika da im pomognu da pomere mladića na drugo mesto, ali on je već bio mrtav", rekla je u ponedeljak saogovornica koju smo zatekli na licu mesta.

Sa više osoba za koje se verovalo da bi mogli reći nešto više o ovom događaju, policajci su juče razgovarali na licu mesta, a pojedine su odveli i u policijsku stanicu.

1745847388-Ubistvo-Konjarnik-280425-Foto-Filip-Kraincanic-1-1024x683.jpg
Foto: Filip Krainčanić/Nova.rs | Foto: Filip Krainčanić/Nova.rs

Pored toga, kako smo saznali na licu mesta, osumnjičene je gotovo sigurno snimila makar jedna sigurnosna kamera za video-nadzor, čije je snimke policija tokom jučerašnjeg dana uzela i analizirala. Sve to dovelo je do hapšenja jednog osumnjičenog, a kako se ispostavilo, reč je o maloletniku.

Naime, kako je saopštio MUP danas, oni su juče u toku dana uhapisli maloletnog ubicu, koji je izbo Aleksandra S. i on je uz krivičnu prijav sproveden sudiji za maloletnike Višeg suda u Beogradu.

1745847405-Ubistvo-Konjarnik-280425-Foto-Filip-Kraincanic-4-1024x683.jpg
Foto: Filip Krainčanić/Nova.rs | Foto: Filip Krainčanić/Nova.rs

Policija je na licu mesta satima vršila uviđaj, a motiv napada, odnosno kako je i zbog čega došlo do sukoba, i dalje nije zvanično saopšteno.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare