Oglas

Beograd 09. april 2025. Akcija Palilule u blokadi kod Vukovog spomenika na Bulevaru kralja Aleksandra „Malo večernje dinstanje“, neformalna inicijativa „Palilula u blokadi“ , protest Foto:Goran Srdanov/Nova.rs
Malo večernje dinstanje Foto:Goran Srdanov/Nova.rs
Malo večernje dinstanje Foto:Goran Srdanov/Nova.rs

Studenti Mašinskog fakulteta ogradili se od kolege Vuka Nektarijevića i izglasali mu nepoverenje

autor:
21. apr. 2025. 21:41

Studenti u blokadi Mašinskog fakulteta u Beogradu izglasali su ograđivanje i nepoverenje kolegi Vuku Nektarijeviću nakon sramnih i uznemiravajućih postupaka koje je načinio preko svog Instagram naloga. Oni su osudili njegovo ponašanje i naglasili da takva mišljenja nisu i nikada neće biti mišljenja plenuma Mašinskog fakulteta.

Oglas

Studenti su u objavi na Instagramu napisali da je Vuk Nektarijević, student prve godine Mašinskog fakulteta, učestvovao u biciklističkoj turi od Novog Sada do Strazbura. Ova akcija je, kako su naveli, projekat novosadskih fakulteta te on nije učestvovao u vožnji kao predstavnik plenuma Mašinskog fakulteta, već isključivo kao student pojedinac.

“Tokom ture, Vuk nam je javio da je dao izjavu, a tada je upozoren da za to mora da bude odobren od strane plenuma. S obzirom da pravo na pojavljivanje u medijima imaju samo osobe koje su izglasane na plenumu, a on nije jedan od njih, rečeno mu je da ne priča pred kamerama. Ipak, Vuk je kao student Mašinskog fakulteta u blokadi nastavio da daje izjave i time privukao pažnju javnosti”, navode studenti Mašinskog.







Studenti kažu i da su medijsku propraćenost za vreme akcije koju su obezbedili na njihovim profilima na društvenim mrežama i Nektarijeviću i drugom kolegi biciklisti davali iz poštovanja prema trudu, fizičkom naporu i važnom cilju putovanja.

“Nažalost, nakon završetka ture, u javnost su izašli dokazi sramnih i uznemiravajućih postupaka koje je dotični kolega načinio preko svog Instagram naloga. Za ove radnje, naravno, nismo znali do tada. Svojim ponašanjem kolega je doveden u vezu sa čitavim plenumom i njegovi stavovi poistovećeni su sa stavom svih nas, što nikako nije istina. Razotkrivanje ovih postupaka desilo se usred praznika i tokom blokade RTS-a, zbog čega nismo imali plenume te nismo mogli da reagujemo u istom danu. Odluke uvek donosimo glasom većine, ma o čemu bila reč. O nepoštovanju dogovora u vezi davanja izjava svakako bi bilo diskutovano, no prestupi za koje smo naknadno saznali iziskivali su sazivanje hitnog vanrednog plenuma u najkraćem roku, odmah nakon praznika, što se i dogodilo”, istakli su studenti.

Mašinci su naveli da će nastaviti da se zajedno bore za slobodu i pravdu, kao i protiv nasilja i diskriminisanja u bilo kom obliku.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare