Barbora Krejčikova postala je šampionka Vimbldona nakon trijumfa protiv Jasmin Paolini i finalu sa 6:2, 2:6, 6:4.

Putujte sigurni uz UNIQA putno osiguranje za ceo svet.

Meč je trajao jedan sat i 58 minuta. Krejčikova je 32. teniserka sveta, dok je Paolini sedma igračica na WTA listi. Krejčikova je osvojila prvi set pošto je dva puta oduzela servis protivnici.

Paolini je u drugom setu napravila dva brejka i tako izjednačila na 1:1 u setovima.

Češka teniserka je u sedmom gemu trećeg seta napravila brejk. Paolini je u desetom gemu imala dve brejk lopte koje je Krejčikova uspela da spasi. Zatim je Krejčikova u istom gemu propustila dve meč lopte, da bi na kraju treću uspela da iskoristi.

Krejčikova je osvojila drugi grend slem u karijeri, pošto je 2021. godine bila podigla pehar na Rolan Garosu. Retko ko je očekivao da uspe sada da podigne pehar, ali je uspela da kompletira senzaciju.

Barbora Krejčikova - Jasmin Paolini 6:2, 2:6, 6:4