Oglas

Novak Djokovic
Novak Đoković na Australijan openu
AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia / AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

"To je realnost, takva je situacija": Đoković zna šta mora da se desi da bi srušio Sinera

29. jan. 2026. 12:00

Novak Đoković neprestano pokazuje izuzetno poštovanje prema Janiku Sineru, a tako je bilo i u najavi polufinala Australijan opena.

Oglas

WINNERBET vam donosi najzanimljivije vesti direktno iz Melburna.

WINNERBET

Igrali su do sada samo jednom u Australiji i to u istoj fazi turnira 2024. godine. Ipak, tada je Đoković bio potpuno emotivno ispražnjen nakon što je prethodnu godinu imao kao iz snova.

Još jednom će se Siner i Đoković susreti u grend slem polufinalu, treći put u poslednjih pet grend slem turnira (Vimbldon i Rolan Garos prošle godine).

Tajni nema.

"Postoji nešto drugačije što ću da radim, svaki meč je drugačiji, igraš sa drugačijim protivnikom, moraš da se prilagodiš. Tu je osnova na kojoj moraš da radiš, da ona bude čvrsta, a druga je da se taktički prilagođavaš protivniku na taj dan. Sa Sinerom sam imao negativan skor u većini duela u poslednjih godinu i po dana, gledaću da preokrenem to", rekao je Đoković.

Jasno mu je da se odlično poznaju i da tu nema apsolutno nikakvih tajni.

"Naravno da poznajemo jedan drugog jako dobro i našu igru, čak i ako se jako dobro spremiš moraju na terenu sve te kockice da se poslože. On igra toliko dobro, on i Alkaraz, da ne zavisi samo od mene, nego i njegov nivo mora da padne dole, pa u tim trenucima da ja to iskoristim. To je i realnost jednostavno, takva je situacija. To ne znači da se predajem, daleko od toga, dobro je što nemam fizičkih problema koje sam imao prošle godine. Samo treba skockati igru i dati maksimum na terenu."

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare