Oglas

epa12155756 Novak Djokovic of Serbia in action during his Men's singles quarter-finals match against Alexander Zverev of Germany at the French Open Grand Slam tennis tournament at Roland Garros in Paris, France, 04 June 2025.  EPA-EFE/YOAN VALAT
Novak Đoković Foto: EPA-EFE/YOAN VALAT
Novak Đoković Foto: EPA-EFE/YOAN VALAT

Novak kao niko pre: Novi rekord i nešto što u tenisu nije viđeno 50 godina

04. jun. 2025. 23:59

Novak Đoković je uspeo da se plasira u novo polufinale Rolan Garosa, po 13. put u karijeri nakon što je srušio Aleksandera Zvereva sa 4:6, 6:3, 6:2, 6:4.

Oglas

Miodrag Dimitrijević Sobi Sobinac kartica tenis pariz 2025
Foto: Nova.rs | Foto: Nova.rs

Đoković je tako uspeo da uveća sopstveni rekord po broju grend slem polufinala na 51 u samo 78 grend slem turnira. Prvi sledeći na listi je Rodžer Federer sa 46 polufinala na 81 turniru.

Ipak, još neverovatnije zvuči da je drugi najstariji polufinalista Rolan Garosa i ispred njega je samo Ričard Pančo Gonzales koji je to uradio sa 40 godina, ali još daleke 1968. na samom početku Open ere tenisa.

Postao je i najstariji igrač koji je savladao Top 10 igrača na šljaci još od Kena Rouzvela koji je 1975. godine savladao Iliju Nastasea (tada 10. na svetu).

Podaci koji pokazuju kakva je retkost ovo što smo upravo videli.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare