Malo ko je ovo očekivao

Austrijski teniser Dominik Tim izgubio je u prvom kolu Serbia Opena od Australijanca Džona Milmana sa 2:1, po setovima 6:4, 3:6, 6:4.

Meč je trajao dva sata i 35 minuta, a publika je većim delom meča navijala za Tima. Međutim, to mu nije pomoglo i on je upisao i drugi ovosezonski poraz.

Milman će u narednom kolu igrati protiv Miomira Kecmanovića, koji je u ponedeljak sa 2:0 pobedio Rišara Gaskea.

U prvom setu Milman je prvi došao do brejka, ali je Tim odmah uzvratio istom merom. Ipak, Austrijanac je ponovo izgubio svoj servis nakon čega je Milman dva puta bio siguran na svoj servis i prvu set rešio u svoju korist.

U drugom delu viđen je samo jedan brejk i to u četvrtom gemu, a napravio ga je Tim i poravnao rezultat na 1:1 u setovima.

Odlučujući set doneo je veliku borbu, a presudan gem bio je ujedno i poslednji. U njemu je Milman bez izgubljenog poena došao do brejka, seta i meča.