Oglas

profimedia-0128875713
Foto: Al Messerschmidt / Getty images / Profimedia
Foto: Al Messerschmidt / Getty images / Profimedia

Šta se ovo dešava? Nova tragedija potresla sport, jedan od omiljenih američkih sportista iznenada umro

19. okt. 2025. 23:01

Dag Martin, nekadašnja zvezda NFL šampionata, iznenada je preminuo u 37. godini.

Oglas

Martin je u NFL šampionatu igrao od 2012. do 2018. godine, i dva puta je biran igrao na takozvanom "pro-boulu", NFL pandanu "Ol-staru", dok je jednom bio član idealne postave.

Veći deo karijere proveo je u dresu Tampa Bej Bakanirsa, dok je poslednju godinu proveo u dresu tada još uvek Oukland Raidersa.

Informaciju o njegovoj smrti preneo je portal "TMZ", uz dodatak da je u pitanju "anonimna dojava" koja je potom potvrđena, te da više informacija kada se tragedija dogodila, kao i kako je do nje došlo, nije poznato.

Iako nije dugo igrao u NFL šampionatu, Martin je još u periodu dok je nastupao za univerzitet Bojsi privukao pažnju i postao jedan od najpopularnijih mladih sportista u SAD, da bi potom ulaskom u NFL potvrdio status superzvezde u nastajanju.

Interesantno je da je u dresu Bakanirsa na utakmici protiv Raidersa 4. novembra 2012. godine oborio nekoliko rekorda tima iz Tampa Beja - pretrlčao je najviše jardi na jednoj utakmici u istoriji kluba (251), oborio rekord po broju tačdaunova za jednog rukija (četiri), ali i ukupnom broju tačdaunova na jednoj utakmici (takođe četiri).

Kako je to sve uradio protiv tima iz rodnog grada, Martin je preko noći postao senzacija, što je epitet koji je nosio sve do kraja karijere, pa ju je i okončao kao jedan od najvoljenijih igrača ne samo u američkom fudbalu, već i američkom sportu generalno.







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare