Odbojkaška reprezentacija Srbije Aleksandar Atanasijević i Marko Podraščanin
Odbojkaška reprezentacija Srbije Aleksandar Atanasijević i Marko Podraščanin; Foto: Srdjan Stevanovic/Getty Images)

Odbojkaška reprezentacija Srbije u Katovicama protiv Ukrajine (20.30) počinje nastup na Svetskom prvenstvu.

Šampionat se održava u Poljskoj i Sloveniji, a učestvuju 24 selekcije, u šest grupa.

PROČITAJTE JOŠ

Srpski tim je na prethodnom šampionatu u Italiji i Bugarskoj 2018. godine osvojio četvrto mesto, a sada će ponovo pokušati da se „umeša“ u borbu za medalje.

„Nismo favoriti, možda je to činjenica, ali i svakako motiv za sve nas. Čime bih ja bio zadovoljan? Svakako zlatnom medaljom, ali mi imamo puno faktora i prepreka koje moramo da prevaziđemo da bismo došli do osmine finala, četvrtfinala, polufinala i onda borba za medalju. Idemo utakmicu po utakmicu i videćemo dokle ćemo stići, ali naša su očekivanja najveća moguća“, izjavio je selektor Igor Kolaković.

Srbija će sem protiv UKrajine u grupi A igrati i protiv Portorika (29. avgust) i Tunisa (31. avgust).

Plasman u osminu finala obezbediće prve dve selekcije iz svake od šest grupa, kao i najbolje četiri trećeplasirane reprezentacije.

Praćenje Svetskog prvenstva u odbojci na Sport klubu omogućio je MOZZART.

Foto: Promo

Spisak odbojkaša Srbije

Tehničari: Nikola Jovović (Dinamo, Sosnovi Bor, Rusija) i Vuk Todorović (Ach volej Ljubljana, Slovenija).

Korektori: Aleksandar Atanasijević (Skra Belhatov, Poljska) i Dušan Petković (Varšava, Poljska).

Libera: Nikola Peković (Fridrihshafen, Nemačka) i Milan Katić (Monca, Italija).

Blokeri: Marko Podraščanin (Trentino, Italija), Srećko Lisinac (Trentino, Italija), Petar Krsmanović (Kuzbas Kemerovo, Rusija) i Nemanja Mašulović (Ach volej Ljubljana, Slovenija).

Primači: Uroš Kovačević (Aluron zavjerčje, Poljska), Marko Ivović (Dinamo, Sosnovi Bor, Rusija), Nemanja Petrić (Belogorje Belgorod, rusija), Pavle Perić (Olimpijakos Pirej, Grčka).

A grupa – Katovice (dvorana Spodek):

 

1. kolo – subota, 27. avgust:

Srbija – Ukrajina 20.30

Portoriko – Tunis 17.30

 

2. kolo – ponedeljak, 29. avgust:

Srbija – Portoriko 17.30

Ukrajina – Tunis 20.30

 

3. kolo – sreda, 31. avgust:

Srbija – Tunis 17.30

Portoriko – Ukrajina 20.30

 

B grupa – Ljubljana (dvorana Stožice):

1. kolo – petak, 26. avgust:

Brazil – Kuba 11.00

Japan – Katar 14.00

 

2. kolo – nedelja, 28. avgust:

Kuba – Katar 11.00

Brazil – Japan 14.00

 

3. kolo – utorak, 30. avgust:

Brazil – Katar 11.00

Japan – Kuba 14.00

 

C grupa – katovice (dvorana spodek):

1. kolo – petak, 26. avgust:

SAD – Meksiko 17.30

Poljska – Bugarska 20.30

 

2. kolo – nedelja, 28. avgust:

SAD – Bugarska 17.30

Poljska – Meksiko 20.30

 

3. kolo – utorak, 30. avgust:

Bugarska – Meksiko 17.30

Poljska – SAD 20.30

 

D grupa – ljubljana (dvorana stožice):

1. kolo – petak, 26. avgust:

Slovenija – Kamerun 20.30

Nemačka – Francuska 17.30

 

2. kolo – nedelja, 28. avgust:

Nemačka – Kamerun 17.30

Slovenija – Francuska 20.30

 

3. kolo – utorak, 30. avgust:

Francuska – Kamerun 17.30

Slovenija – Nemačka 20.30

 

E grupa – ljubljana (dvorana Stožice):

1. kolo – subota, 27. avgust:

Kina – Turska 11.00

Italija – Kanada 21.15

 

2. kolo – ponedeljak, 29. avgust:

Kanada – Kina 11.00

Italija – Turska 21.15

 

3. kolo – sreda, 31. avgust:

Kanada – Turska 14.00

Italija – Kina 21.15

 

F grupa – Ljubljana (dvorana Stožice):

1. kolo – subota, 27. avgust:

Holandija – Egipat 14.00

Argentina – Iran 17.30

 

2. kolo – ponedeljak, 29. avgust:

Argentina – Holandija 14.00

Iran – Egipat 17.30

 

3. Kolo – sreda, 31. avgust:

Argentina – Egipat 11.00

Iran – Holandija 17.30

BONUS VIDEO Odbojkašice Srbije osvojile bronzanu medalju u Ligi nacija 2022

Pratite nas i na društvenim mrežama: Facebook, Twitter, Instagram

Komentari

Svi komentari (0)