Retko se dešava da pročitamo ovakve naslove, ali i u zemlji vaterpola to ponekad obistini.

Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije deklasirana je sa 32:3 od reprezentacije Španije na otvaranju Evropskog prvenstva.

Već u prvoj četvrtini bilo je 6:1 za devojke iz Španije, koje su olimpijske vicešampionk i aktuelne šampionke Starog kontinenta, a Srbija je odigrala najbolje u drugoj deonici kada je postigla dva pogotka. Ipak, od tog trenutka se naša igra potpuno raspala.

Srpske vaterpolistkinje su posle odlične akcije povele u trećem minutu meča golom Nade Mandić, koja nastupa upravo u španskom šampionatu. Međutim, Španija je sredinom prvog perioda izjednačila, a zatim je nanizala još pet golova do kraja prve četvrtine i povela 6:1.

Serija je trajala do 8:1, a zatim je, samo na kratko, novim golom prekinula Mandić. Do kraja prvog poluvremena u listu strelaca se upisala i Hristina Ilić, posle dve četvrtine je bilo 14:3, a do kraja utakmice tresla se samo mreža Srbije (čak 18 puta), koju je u prvom poluvremenu branila Nikolina Travar, a u nastavku Vanja Lazić.

U grupi B se još nalaze Italija, Francuska, Izrael i Slovačka, dalje prolaze četiri najbolje plasirane selekcije.

Sledeći meč Srpkinje igraju u nedelju od 10.00 protiv Francuske.