Težak poraz "orlića".

Reprezentacija Srbije u košarci do 16 godina završila je takmičenje u osmini finala Evropskog prvenstva A divizije u Skoplju porazom od Izraela rezultatom 94:86.

„Orlići“ su u meč ušli veoma dobro, poveli 6:1, ali je Izrael od tog momenta zaigrao znatno bolje, napravili su seriju 14-4 i preokrenuli na 15:10, da bi prvu deonicu rešili u svoju korist rezultatom 17:16.

U drugoj deonici viđena je prava rezultatska klackalica tokom koje su igrači Srbije uspeli da povedu 33:28, zatim 43:37, ali su Izraelcima dopustili da trojkom Ranija Belage dve sekunde pre kraja poluvremena na odmor odu sa dva poena minusa, 45:43.

Treća četvrtina se ispostavila kao ključna pošto je Srbija držala priključak do rezultata 55:53 za Izrael, koji je serijom 11-0 stigao do 66:53, da bi u završnih deset minuta razlika išla i na velikih +17 (84:67).

To su lako sačuvali do kraja, pa će „orlići“ igrati protiv Letonije u borbi za plasman od 9. do 16. mesta, dok Izraelce očekuje meč protiv Grčke u borbi za medalju.

Sudar ega i dve velike zvezde, da li je Jokić koštao Teodosića mesta u reprezentaciji