Oglas

Janis Sferopulos
Foto: Starsport
Foto: Starsport

Sferopulos se izvinjavao navijačima Zvezde, pa najavio promene

16. jun. 2025. 22:00

Crvena zvezda je doživela blamažu i eliminaciju u polufinalu KLS-a nakon što je i u drugom meču ubedljivo poražena od Spartaka rezultatom 93:77.

Oglas

Vidno razočaran posle meča je bio i trener crveno-belih Janis Sferopulos.

"Čestitam Spartaku na pobedi i na celom polufinalu. Igrali su bolje od nas u obe utakmice i zaslužili su da pobede. Nažalost, veoma loše smo završili sezonu – sa dva neuspeha. Nismo ostvarili dva zacrtana cilja i svi treba da razumeju da kada smo ovde, moramo da osvajamo titule. Neuspeh ide na dušu celog tima. Iako smo osvojili Kup i plasirali se u plej-in, i igrali dobru i atraktivnu košarku, u poslednja dva i po meseca nismo bili na našem nivou. Imamo problem sa povredama, ali ovo nije izgovor. Želim da se izvinim našim navijačima, jer nismo uzeli dve titule i obećavam da ćemo učiniti sve da sledeća sezona bude kakva treba da bude. Moramo da budemo prava Zvezda", rekao je Sferopulos.

Istakao je važnost domaćeg takmičenja.

Slažem se, slažem se da je KLS važno takmičenje. Mi smo srpski klub i moramo da se borimo za titulu u Srbiji. Iako danas nismo bili dobri. Mi smo srpski klub. Verujem da je srpska liga veoma važna. ABA liga je veoma kompetitivna, teška liga. To je liga u kojoj treba da putujete, igrate. To nije domaće takmičenja, ako letite, imate pasoške kontrole, to nije domaća liga i timovi su veoma dobri.

Na kraju, Grk se osvrnuo na promene za narednu sezonu.

"Moramo da napravimo promene, da oformimo bolji tim i grupu igrača, koja će biti konkurentna u ABA ligi i KLS. U ABA ligi nismo počeli dobro, kao što nismo dobro ni završili...", podvukao je Sferopulos, koji je nedavno produžio ugovor do juna 2027. godine.

BONUS VIDEO







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare