Vojvodina i Radnik slavili.

Fudbaleri Vojvodine pobedili su u utorak gostima niški Radnički sa 4:1, u meču 24. kola Superlige Srbije.

Strelci za Vojvodinu bili su Filip Malbašić u devetom, Dejan Zukić u 18. i 58. i Uroš Nikolić u 64. minutu. Gol za ekipu Nenada Lalatovića postigao je Radnički Nemanja Belaković u 83. minutu.

Vojvodina je zabeležila 11. pobedu u prvenstvu i sa 42 boda zauzima peto mesto na tabeli. Radnički je na 12. poziciji sa 22 poena. U narednom kolu, Vojvodina će gostovati Voždovcu, dok će Radnički gostovati Mladosti GAT.

Igrači Radnika iz Surdulice bili su bolji na svom terenu od ekipe Voždovca sa 2:0. Dvostruki strelac bio je Taras Bondarenko, u 67. i 77. minutu.

Radnik je upisao tek treću pobedu od početka šampionata i stigao do 16. boda, ali je i dalje poslednji na tabeli. S druge strane, Voždovac je sedmi tim lige sa 35 osvojenih bodova.

Bio je ovo treći poraz Voždovca u poslednje četiri utakmice. Fudbaleri Radnika će u narednom kolu Super lige Srbije gostovati Čukaričkom, dok će Voždovac dočekati Vojvodinu.

Superliga Srbije, 24. kolo:

Radnički Niš – Vojvodina 1:4 (0:2)

(Belaković 83 – Malbašić 9p, Zukić 18, 58, Nikolić 64)

19.00 Crvena zvezda – Partizan

BONUS VIDEO VAR poništio spektakularan gol Danijela Aleksića, majstoriju „rabonom“ kakva se retko viđa