Oglas

1739530192-1739361406-ivan-marinkovic-1024x646.jpg
Foto:privatna arhiva
Foto:privatna arhiva

Uhapšeni funkcioner fudbalskog kluba sa Grčićem špijunirao EPS: Uređaje platili više od pola miliona evra

12. feb. 2025. 13:45

Ivan M. i Dejan B. glavna su tema ovog dana nakon što su uhapšeni u velikoj akciji protiv korupcije, a I.M. je učestvovao i u akciji prisluškivanja radnika EPS-a o kojoj će se tek govoriti.

Oglas

Ivan M. i Dejan B. čine naprednjački dvojac koji je vodio i niželigaša FK Borac iz Lazarevca.

Bahatost ovog dvojca je otišao toliko daleko da su napali čak i ekonoma G. J. koji je dobio udarac u glavu i povrede na jesen 2023. godine.

Preduzeće IntellSec, čiji je vlasnik Milan Blagojević, preko kog je EPS 2019. nabavio softver za zaštitu 20 mobilnih telefona vredan gotovo 230.000, dobilo je te i naredne godine još tri vredna tendera, u okviru kojih su nabavljeni oprema i softveri kakvi se mogu naći u prislušnim centrima obaveštajnih službi, piše "BIRN".

Ukupna vrednost četiri nabavke je oko 665.500 evra. Pomenuti tenderi su objavljeni na Portalu javnih nabavki, ali se pomenuta oprema za praćenje i prikupljanje podataka o ličnostima, krije iza naziva tih nabavki kao što je “audio i digitalna oprema” i “oprema za servisiranje mobilnih uređaja”.

"Saradnja sa EPS-om počinje 2019. i to sa Sektorom unutrašnje kontrole te kompanije. U vezi sa tim, Blagojević je ispričao o sastanku koji je imao sa Nenadom Dilberovićem i Ivanom Marinkovićem, za kog ne navodi da li je zaposlen u EPS-u. Prema saznanjima BIRN-a, reč je o koordinatoru za IKT (Informacione i komunikacione tehnologije) poslove EPS-a.", navodi se dalje u tekstu.

Nataša Prišić, bivša koordinatorka u Sektoru unutrašnje kontrole EPS-a rekla je da su preko I.M. vršene isplate dobavljača za dobijene poslove za EPS, te tvrdi da je radio sve to u "šemi" sa Miloradom Grčićem, bivšim vd direktorom JP EPS.

„Da, da, on (I.M. prim. aut) i Dilberović su sa Grčićem sve radili. Javne nabavke i opremu koju su nabavljali. Opremu koju ste mi sad pokazali je direktno ugovarao, to znam jer smo davali izjave, preko 150 radnika je dalo UKP-u izjave. Dilberović je sam u kancelariji ugovarao te javne nabavke po nalogu Grčića i zatvorio se u kancelariju sa tim čovekom (Blagojević, prim. aut)“.

BONUS VIDEO Aleksandar Mitrović 19 utakmica - 19 golova







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare