Ženska fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u A diviziju Lige nacija, pošto je u revanšu baraža poražena na gostovanju Islandu rezultatom 2:1.

Prva utakmica u Staroj Pazovi završena je rezultatom 1:1, pa su naše fudbalerke ostale bez promocije u najbolju diviziju.

Alegra Poljak bila je strelac za Srbiju već u šestom minutu, a do poluvremena nije bilo više golova.

Nije Srbija bila mnogo opasna u drugom poluvremenu, a Island je propuštenu priliku naših fudbalerki iz 74. minuta kaznio i to dva puta u kratkom vremenskom periodu.

Jonsdotir je rešila kontru Islanda za 1:1, a mlada Nina Matejić nije uspela dovoljno dobro da šutira u 80. minutu.

Island je do pobede došao opet kontrom, a pobednički gol je postignut u 86. minutu. Ponovo je skoro bez muke Jonsdotir pretrčla Frajtovićevu, probacila loptu do Nilsdotir koja nije imala problem da iz blizine zakuca loptu u mrežu.

Srbija do kraja nije stigla ni da šutne u okvir gola.

Island: Ivarsdotir – Gudr. Arnardotir (od 64. Arnadotir), Vigosdotir, Sigurdardotir, Heisardotir – Johansdotir, Vilhjalmsdotir, Antonsdotir (od 90+1. Magnusdotir)- H. Eiriksdotir (od 71. Andradotir), Kristindotir (od 64. Nilsdotir), S. Jonsodotir

Srbija: Kostić – Petrović (od 58. Pavlović), Slović, Damjanović, Frajtović – Čanković, Ilić (od 58. Mijatović), Milivojević – Poljak, Damnjanović (od 64. Matejić) – Filipović