Raka Đurović

Fudbaleri Čukaričkog i Partizana odigrali su u subotu meč 13. kola Superlige Srbije i Partizan je slavio 3:1.

Ovaj meč je, uprkos tome što su viđene dobrano popunjene posle prekida bojkota navijača Partizana zbog promene prethodne uprave, imao i svojih spornih momenata.

Tako bar smatra sudijski stručnjak Raka Đurović koji tvrdi da je Čukarički zaslužio penal.

Miloš Cvetković je u 24. minutu doneo prednost „brđanima“ u Humskoj, izjednačio je Bibars Natho s penala u 54. minutu, a Aleksandar Filipović je u 65. preokrenuo, da bi Aldo Kalulu u 89. postavio konačan rezultat.

Iz Čukaričkog su se kasnije oglasili tvrdeći da su oštećeni, a jedna od situacija bila je deo razloga za to.

Pri rezultatu 1:1, Uroš Miladinović iz Čukaričkog pao je u šesnaestercu posle starta igrača Kalulua. Žalio se da je zadobio udarac u petu, ukazivala mu se pomoć, a sudija Milan Ilić nije se oglasio. Đurović smatra da je pogrešio.

„Prekršaj za kazneni udarac za Čukarički, nagazio ga je igrač Partizana. Nehotice ili ne, nema veze, bitno je samo za disciplinsku meru. Zašto se (K)VAR nije oglasio ostaje misterija, kao i mnogo puta do sada. Isto tako je bio prekršaj i za kazneni udarac za Partizan, samo što je dosuđen“, rekao je Đurović.

BONUS VIDEO: Posle Mitrovića i Sergej Milinković Savić se upisuje u strelce Al Hilala