Vladan Milojević Foto: Amir Hamzagić/Nova.rs

Trener fudbalera Crvene zvezde, Vladan Milojević, analizirao je 173. večiti derbi nakon pobede njegovog tima protiv Partizana rezultatom 3:2 kod kuće u prvom kolu plej-ofa Superlige Srbije.

Za zvezdu su golove postizali Gejlor Kanga u 16. minutu sa penala, Šerif Endijae u 90. minutu i Aleksandar Katai u 109. takođe sa bele tačke. S druge strane, za Partizan su pogađali Samed Baždar u 11. i Ksander Severina u 57. minutu.

„Nije samo kontrola utakmice kroz igru i posed, već i kroz rezultat. Nije mi jasno šta to ne radimo kako radimo, to je za analizu sa mojim igračima. Kada Partizan da gol i vrati se, morate da napadate i „otvorite“ sve linije. Brzina Kalulua, Baždara, to sve Partizan kortisti“, analizirao je Milojević.

Nastavio je da komentariše.

„Na greškama se uči, sledi utakmica u sredu. Klasične šanse imamo, gol ne možemo da damo, to je prosto neverovatno“, rekao je Milojević.

Već u sredu, sledi novi večiti derbi, u polufinalu Kupa Srbije, takođe na stadionu „Rajko Mitić“.

Zvezda vodi na tabeli Superlige sa 80 bodova, dok je Partizan drugi sa 70.