Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Aston Vilu u meču 19. kola Premijer lige sa 3:2 neverovatnim preokretom.

Kada je čuveni bard Milan Živadinović pričao da je 2:0 najopasniji rezultat, nije imao na umu Aston Vilu koja je na Old Trafordu prokockala dva gola viška i na kraju izgubila.

Vila će doduše možda ubuduće moći da nauči njegove reči da joj se ne bi dešavalo da prospe sve i praktično vrati protivnika u igru.

Treba napomenuti da su svoju zaslugu imali i Alehandro Garnaćo i Rasmus Hojlund jer su njih dvojica bili katalizator preokreta.

U ambis je prvi probao da ih gurne Džon Mekgin. Sjajni Škot je posle skoro tri sedmice dao drugi gol u decembru i uopšte u poslednjih mesec dana.

Igrao se 21. minut kada je poslao nezgodnu loptu u peterac i smestio je u mrežu. Možda i nenadano, ali svakako oberučke prihvaćeno.

U 26. minutu je Aston Vila duplirala prednost kada je Klemon Lengle bio asistent, a Leander Dendonker strelac za 2:0. Tim rezultatom se otišlo na poluvreme, da bi u drugom Junajtedu već u 48. minutu bio poništen gol Garnaća zbog ofsajda.

Nije Garnaćo dugo čekao na svoj prvi pogodak u meču, pošto je u 59. minutu devetnaestogodišnjak s peterca tresao mrežu na asistenciju Markusa Rašforda, dok je u 71. minutu dao i drugi gol za trans na tribinama mančesterskog stadiona.

Preokret je kompletirao Hojlund fantastičnim udarcem kojim je od stative poslao loptu u mrežu u 82. minutu minutu za preokret i 3:2, te nove bodove Junajteda.

Mančesterski „đavoli“ sada imaju 31 bod na šestom mestu Premijer lige, dok je Aston Vila treća sa 39 bodova.