Fudbaleri Slovečke i Engleske su se sreli u Gelzenkirhenu u trećem meču osmine finala Evropskog prvenstva.

Žikica Babović, Direktno iz Nemčake, Euro 2024

Igrajte kod nas Fudbalski Fantazi i zabavljajte se uz Euro 2024 i najbolji fudbal na kontinentu.

Ovo prvenstvo u Nemačkoj do sada je za Engleze bilo „med i mleko“, jer su sa prvog mesta prošli dalje, pobedili su Srbiju i odigrali nerešeno sa Danskom i Slovenijom, a da se nisu ni preznojili.

Najskuplji tim na Evru vredan preko milijardu evra nije ničim na terenu opravdao taj epitet u dosadašnjem toku šampionata.

Poneka dobra akcija bila bi tek nagoveštaj onoga što Englezi mogu. A onda je došao red na Slovačku koja je od starta pokazala da se neće uplašiti.

Ivan Šranc je to potvrdio u 25. minutu kada je u napadu ispratio izvrstan pas Davida Streleca i izašao sam pred Džordana Pikforda.

Pikford je probao da odbrani, nije uspeo, a ispadanje njegove odbrane posle jednog kratko dodavanja kroz sredinu kažnjeno je hladnokrvnom loptom u ugao gola za 1:0.

Taj rezultat je ostao na snazi do poluvremena, a Engleska se mučila i u nastavku da dođe do pogotka jer je Slovačka bila veoma dobro organizovana u odbrani.

BONUS VIDEO: Lilestrem, prekid zbog loptica