Fudbaleri Borca iz Banjaluke pobedili su u APOEL rezultatom 1:0, u drugom kolu Lige konferencije.

Strelac pobedonosnog gola bio je Stefan Savić u 63. minutu i time se upisao u istoriju.

Borac je došao do prve, istorijske, pobede u Ligi konferencija i sada se nalazi na osmom mestu sa četiri boda, dok je APOEL 23. sa jednim bodom.

Klub iz Banjaluke u narednom kolu gostuje Vikinguru, dok će se APOEL sastati sa Fiorentinom.

Fudbaleri Čelsija pobedili su u istom terminu u Atini Panatinaikos rezultatom 4:1.

Golove za ekipu iz Londona postigli su Žoao Feliks u 22. i 55, Mihajlo Mudrik u 48. i Kristofer Nkunku u 59. minutu.

Fjorentina je na gostujućem terenu pobedila Sent Galen 4:2. Strelci za Italijane bili su Lukas Martines Kvarta u 50, Džonatan Ikone u 54. i 69. i Robin Gosens u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

U ostalim mečevima, Gent je na svom terenu pobedio Molde 2:1, Celje je kao domaćin pobedio Bašakšehir 5:1, Vitorija Gimaraeš je na gostujućem terenu pobedila Đurgarden 2:1, Harts je kao domaćin savladao Omoniju 2:0, Jagelonija je na svom terenu pobedila Petrokub 2:0, Šamrok je u gostima pobedio Larne 4:1, Rapid je kao domaćin savladao Noa 1:0.

BONUS VIDEO Kafana Crvena zvezda u Parizu: Novak je tu, nema više Putina i Karađorđa