Fudbaleri Liverpula poraženi su od Sen Žiloe u meču šestog kola grupe E u Ligi Evrope sa 2:1, dok je Ren poražen od Viljareala 2:3.

Tim Jirgena Klopa je i pored tog poraza od trećeplasiranog tima u grupi završio grupnu fazu na prvom mestu, a iza njega su ostali i Tuluz na drugom i LASK na četvrtom mestu.

„Redsi“ su izašli na teren u potpuno drugačijem sastavu od onog najjačeg, pa su tako šansu dobili Keleher, Bredli, Čejmbers, Gordon, Doak, Kvansah i drugi.

Tome je i plaćen ceh na kraju, jer je Sen Žiloa znao kako to da kazni najpre u 32. minutu kada je Mohamed Amura pogodio mrežu za 1:0.

Liverpul je izjednačio na 1:1 golom Džerel Kvansaha osam minuta kasnije, da bi Švajcarac Kameron Puertas postavio konačan rezultat u 43. minutu.

Puertasu je poništen i jedan gol u drugom poluvremenu zbog igranja rukom, a Liverpulu nije pomoglo ni to što su u nastavku ušli Darvin Nunjez, Rajan Gravenberč i Džo Gomez, između ostalih.

„Redsi“ su završili grupu na prvom mestu sa 12 bodova, Tuluz ima bod manje, a Sen Žiloa nastavlja u Ligi konferencija sa osam bodova.

Iste večeri je odigrano još nekoliko zanimljivih utakmica, a posebno je interesantno bilo u sudaru Rena i Viljareala.

Francuski tim je u šestom kolu grupe F poražen sa 3:2 od španske „žute podmornice“, a jedan od golova svog tima namestio je i srpski internacionalac Nemanja Matić.

Đerar Moreno je pogodio u 36. minutu za 1:0 u korist Viljareala, Lorenc Asinjoj je poravnao rezultat u 37. minutu, a na sledeći pogodak se čekalo do 62. minuta.

Dao ga je Ilijas Ahomaš i Ren je još jednom nakon toga uspeo da se izvuče. Igrao se 79. minut kada je Matić proigrao Ludovika Blasa, a ovaj matirao golmana Viljareala za 2:2.

Konačan rezultat postavio je Dani Pareho u 80. minutu, a u 12. minutu nadoknade je Renu poništen gol zbog ofsajda Asinjona.

Viljareal je posle direktnog duela za prvo mesto završio kao prvi sa 13 bodova, Ren je drugi sa 12, a Makabi Haifa je na trećem mestu sa pet bodova, dok je Panatinaikos poslednji sa četiri.

Italijanska Roma je pobedila Šerif iz Moldavije sa 3:0 u poslednjem meču grupe G i nije uspela da završi na prvom mestu gde je ostala praška Slavija sa 15 bodova.

Romu su do pobede vodili Romelu Lukaku, pogotkom u 11. minutu, Andrea Beloti pogotkom u 32. i Nikolo Pizili u trećem minutu sudijske nadoknade.

Nešto bolje veče od Nemanje Matića imao je srpski igrač Veljko Birmančević koji je postigao dva pogotka u pobedi svoje Sparte iz Praga nad Arisom iz Limasola 3:1.

Jan Kuhta je pogodio prvi za 1:0 u četvrtom minutu, Birmančević je duplirao prednost u 11, a onda u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena doneo Sparti 3:0, da bi utešni gol za Aris dao Bengtson pred kraj drugog poluvremena.

Sparta je tom pobedom obezbedila prolaz dalje sa drugog mesta iza Glazgov Rendžersa, dok je Betis sa devet bodova ostao bod iza Birmančevićevog tima.