Fudbaleri Mančester junajteda počeli su novu sezonu u Ligi Evrope remijem sa ekipom Tventea u sredu uveče - 1:1.

Iste večeri srpski reprezentativac Jan Karlo Simić radovao se u dresu Anderlehta pobedi nad Ferencvarošom (2:1) za koji je igrao Mateuš Saldanja, doskorašnji igrač Partizana.

Junajted je u meču sa Tventeom ispustio prednost koju je stekao sjajnim potezom i golom Kristijana Eriksena u 35. minutu.

Danski fudbaler je tada sačekao loptu koja mu se odbila pravo na nogu i lansirao ju je pravo u ćošak gola Tventea.

„Crveni đavoli“ su i nakon tog pogotka dolazili u prilike da uvećaju prednost i kada to nisu uradili, osvetilo im se.

Baš kao što je u 35. minutu bio junak, Eriksen je u drugom poluvremenu postao tragičar svog tima.

Upravo njegova greška je u 68. minutu na tridesetak metara od gola Mančestera značila i lep gol Sema Lamersa.

Igrač Tventea je pokupio loptu, povukao je i onda pogodio bliži ugao gola na kom je nemoćan bio Onana.

Anderleht je trijumfovao zahvaljujući golovima Jarija Veršerena i Kaspera Dolberga u 60. i 66. minutu, dok je Adama Traore samo ublažio poraz „Fradija“ u 86. minutu.

Jan Karlo Simić je odigrao čitav meč u dresu belgijskog kluba i na kraju je od njega lopta Traorea otišla u gol. Pogodila ga je pred golom i nije mogao praktično ništa da uradi da spreči pogodak protivnika kada se već tu našao.

BONUS VIDEO: Naguravanje fudbalera nakon sarajevskog derbija