Paris Basket vs Crvena zvezda Foto:Anne-Christine POUJOULAT / AFP / Profimedia

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Pariz u gostima rezultatom 77:80, u okviru prvog kola Evrolige.

Utakmica je bila izuzetno zanimljiva, napeta i neizvesna, a obe ekipe su ispuštale veliku prednost – Zvezda u prvom poluvremenu (osam poena), a Pariz u drugom poluvremenu čak 13 poena.

Crveno-beli su krajem treće deonice „istopili“ dvocifren minus, a onda su malo „dodali gas“ u četvrtoj i u dramatičnoj završnici bili nešto bolji, a i sreća je u nekim momentima bila na njihovoj strani.

Najefikasniji u timu Zvezde bio je Nemanja Nedović sa 21 poenom, dok je Ajzea Kenan ubacio 14, uz odlučujuća dva penala na kraju. Dobar je bio i Nikola Kalinić sa devet poena, pet skokova i tri asistencije, dok je Kodi Miler-Mekintajer imao devet poena, šest skokova i sedam asistencija.

Kod Pariza se istakao Ti Džej Šorts sa 16 poerna, četiri asistencije i tri skoka, dok je Maodo Lo imao 12 poena, ali samo dva u drugom poluvremenu. Dvocifreni sa po 10, odnosno 12 poena bili su još i Kevarijus Hejs i Nadir Hifi.

Zvezda u narednom kolu igra protiv Baskonije kod kuće, dok Pariz gostuje ekipi Olimpije u Milanu.

Sva dešavanja iz minuta u minut sa utakmice Pariz – Crvena zvezda možete pročitati u blogu ispod.

PARIZ - CRVENA ZVEZDA 58:58