Uzbudljivo u Evroligi.

Košarkaši Barselone savladali su Žalgiris 89:81 i napravili veliki korak ka Fajnal foru Evrolige, dok je Fenerbahče sa 82:78 bio bolji od Olimpijakosa i poravnao rezultat u seriji na 1-1.

Dan nakon šokantnih dešavanja na utakmici Reala i Partizana u Madridu, pažnja je sa tuče i kazni za igrače prebačena na košarkaški teren, a tamo su veliku pobedu zabeležili igrači Barselone.

Katalonci su po drugi put na svom parketu savladali Žalgiris, ovog puta 89:81, uz sjajnu partiju dvojca katalonskog tima, Jan Veseli – Nikola Mirotić.

Veseli je ubacio 26 poena, Mirotić je dodao četiri manje, pa je odbijena dobra partija čitavog tima Žalgirisa. U veoma neizvesnom meču tokom kog je u prve tri četvrtine najveća razlika bila +6 za Barselonu (55:49), ključna serija se dogodila u samoj završnici meča, kada su Katalonci od 80:78 vezali pet poena, došli do +7, što gosti nisu uspeli da ugroze.

Barsa je tako dobila tri meč-lopte, pošto je jedna pobeda deli od prolaska u Top 8.

Nikola Kalinić je ubacio osam poena.

U drugoj utakmici večeri, Olimpijakos je imao ubedljivih 26:10 protiv Fenerbahčea, ali je u nastavku meča Fener iz napada u napad topio prednost rivala, a u trećoj deonici stigao i do preokreta, 63:58.

Olimpijakos je nato odgovorio serijom od devet poena za 67:63, vodio i 73:68, ali su gosti uspeli da prvo priđu na 74:71, a potom naprave seriju 9-1 za preokret i pretvore je u 1-1.

Kod grčkog tima Kostas Slukas i Saša Vezenkov su briljirali sa po 18 poena, ali je Najdžel Vilijams-Hejs sa 15, Džonatan Motli sa takođe 15 i Karsen Edvards sa 16 bio nezadrživ trio u prekretu.