Oglas

Bliznakinje
Bliznakinje Foto: 7News
Bliznakinje Foto: 7News

Snimak intervjua bliznakinja koji ljudi gledaju i ne mogu da veruju kako pričaju: "One su klonovi, ovo je nemoguće"

22. apr. 2025. 08:11

Australijske jednojajčane bliznakinje Bridžet i Pola Pauers postale su viralni hit nakon što je snimak u kojem prepričavaju zastrašujuće iskustvo sa otmičarem automobila obišao društvene mreže.

Oglas

Lokalna australijska televizija "7News Queensland" objavila je 21. aprila video na mreži X, u kome bliznakinje koje su bile svedoci krađe automobila na putu Steve Irwin Way, u blizini čuvenog Australijskog zoološkog vrta.

Tokom priloga, novinarka Marlina Vup najavila je da su razgovarali sa sestrama koje su objasnile kako su njihova majka i jedan muškarac došli u kontakt sa osumnjičenim. Međutim, način na koji su sestre Pauers ispričale svoju priču bio je daleko od uobičajenog. Video je izazvao lavinu reakcija.

Sinhronizovano svedočenje u televizijskom intervjuu







U intervjuu su Bridžet i Pola govorile uglas, obučene identično (plave majice sa printom zeka).

„Jedan čovek je bio gore sa našom mamom. Krenuo je prema nama i rekao: 'Bežite, ima pištolj!'“ – izgovorile su istovremeno.

„Srce nam je počelo da lupa. Rekla sam: 'Mama, gde je mama?'“

Ispričale su kako je njihova majka prišla napadaču koji je imao krvavo lice i upitala ga da li je dobro. Tada im je, kako tvrde, zapretio da će pucati na njihovu majku.

„Mama ga je zbunila, pa je pobegla u žbunje iza ograde“, nastavile su, i dalje govoreći potpuno sinhronizovano. „Rekao joj je: 'Naći ću te i upucaću te.'“

Video postao hit na mreži X

Korisnici mreže X reagovali su burno — video je prikupio preko milion pregleda za manje od 24 sata.

„Ništa vas ne može pripremiti za svedočenje koje je 7 News odlučio da prikaže“, napisao je jedan korisnik.

„Ovo je scena koju ne možete napisati, likovi koje ne možete izmisliti. Pogledajte odmah i uključite zvuk. Australija nije stvarna“, dodao je drugi.

Treći je snimak nazvao „instant klasikom“ i dodaje "one nisu bliznakinje, one su klonovi".

Godinama lokalne zvezde i zaštitnice divljih životinja

Iako su sada viralni hit, Bridžet i Pola su već godinama poznate u Australiji kao zaštitnice divljih ptica. Australijska televizijska mreža ABC News 2021 godine intervjuisala ih je o njihovom radu u očuvanju prirode i saradnji s pokojnim Stivom Irvinom.

Kako navode mediji, sestre su zbog zdravstvenih problema napustile školu već u desetoj godini, a život su posvetile brizi o životinjama.

„Volimo sva bića, velika i mala“, izjavile su tada.

Jednog dana su, pomažući bolesnoj zelenoj morskoj kornjači, srele Stiva Irvina. On je došao da pomogne i, prema rečima njihove sestre Liz Eather, bio je „oduševljen njima“. Taj susret doveo je do toga da počnu da rade u Australijskom zoološkom vrtu i osnuju dobrotvornu organizaciju Twinnies Pelican and Seabird Rescue, koju uspešno vode već preko 20 godina.

U razgovoru su objasnile i zašto govore istovremeno: „Naši mozgovi očigledno misle isto u istom trenutku“, kažu sestre. Priznale su da je to nekima čudno i da su pokušale da promene način govora.

„Da, nerviramo puno ljudi“, dodale su, uz osmeh. Otkrile su i da nisu ljubiteljke različitih odevnih stilova:

„Jednom smo pokušale da se obučemo različito, ali su nas svi svejedno gledali. Pa smo rekle: 'Ma nema veze, idemo opet isto obučene.'“

Svoju povezanost opisuju rečima: „Mi smo kao magneti", piše "Index".

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare