Oglas

Srbija, Konstrakta, Evrovizija 2022
Foto: Printscreen/RTS
Foto: Printscreen/RTS

Ko je glasao za Konstraktu i koje su 3 zemlje jedine dobile više glasova od nas

15. maj. 2022. 08:33
>
15. maj. 2022. 08:34

Predstavnica Srbije Ana Đurić Konstrakta osvojila je na ovogodišnjoj Pesmi Evrovizije peto mesto, s tim što se prema glasovima publike iz 40 zemalja našla na četvrtoj poziciji, a na osnovu glasova stručnih žirija 11. mestu.

Oglas

Od žirija je osvojila ukupno 87 poena iz 15 zemalja.Po 12 je osvojila od Hrvatske i Crne Gore, 10 iz Severne Makedonije, osam iz Australije, a sedam iz Finske.Po šest poena je osvojila iz Slovenije i Španije, pet iz Irske, po četiri iz Belgije, Švedske, Italije i sa Kipra.Portugalija je Srbiji, odnosno njihov žiri, dao tri poena, a Litvanija i Velika Britanija po jedan poen.Od glasova publike dobila je ukupno 225 glasova, a ispred Srbije bile su samo Ukrajina, Moldavija i Španija.Glasovi publike po zemljama biće objavljeni u nedelju prepodne, piše Danas.BONUS VIDEO: Bugarski novinar toliko obožava Konstraktu da je totalni hit u Torinu

video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=bugarskinovinartolikooboavakonstraktudajetotalnihitutorinutitlovandz-novas-worldwide&stream=hp3500&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="3515580"]Pratite portal Nova.rs i na društvenim mrežama InstagramFejsbuk i Tviter.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare