Oglas

Krimski most
Foto: EPA/Maxar Technologies
Foto: EPA/Maxar Technologies

Putinov ponos u ruševinama: Satelitski snimci Krimskog mosta prikazuju jeziv prizor FOTO

09. okt. 2022. 08:41

Krimski most je juče ujutru gotovo potpuno razorila eksplozija. Most je praktično pukao na pola i deo puta je završio u moru, stradao je i gornji železnički deo mosta, a o tome koliko su razmere ovih uništenja možda najbolje pokazuju satelitski snimci.

Oglas

Rusija je juče tokom dana delimično osposobila most i je on prvo otvoren za automobile, tako da se promet u oba smera odvija na pola mosta, a predveče su počeli da saobraćaju i vozovi. Rusija je objavila da luk mosta nije oštećen.Podsetimo, Rusija za ovaj napad, u kom su stradale tri osobe otvoreno krivi Ukrajinu. Sa druge strane Kijev ovo nije potvrdio, ali ni demantovao.

Krimski most
Foto: EPA/Maxar Technologies | Foto: EPA/Maxar Technologies

Do havarije je dovela eksplozija kamiona bombe, koji je kako je kasnije utvrđeno, bez ikakvih problema prošao pored ruske kontrole i došao do mosta koji spaja Rusiju i Krim. Naime, usled eksplozije su se zapalile cisterne sa gorivom u okviru vozne kompozicije koja je u tom trenutku prolazila.Takođe, pričinjena je i ogromna materijalna šteta, čije će tačne razmere biti naknadno objavljene.BONUS VIDEO Proglašeni dobitnici Nobela za mir: Nagrada ide u Rusiju, Belorusiju i Ukrajinu

video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=apnobelzamirds-novas-worldwide&stream=hp3500&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="4267084"]

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare