Ministar bezbednosti Bosne i Hercegovine Nenad Nešić podneo je neopozivu ostavku na ovu funkciju, naveo je večeras na svom zvaničnom Fejsbuk profilu.
„Ovim putem želim podneti ostavku na mesto ministra bezbednosti u Savetu ministara BiH iz moralnih razloga, zbog svih prošlih događaja, koji će sutra biti najavljeni i predati svim ovlašćenim institucijama preko mojih advokata“ naveo je Nešić.
Dodao je da će više detalja biti poznato sutra.
“Detalji i razlozi moje ostavke biće sutra objavljeni, nakon što ista bude zvanično predata”, dodao je.
Za kraj je poručio da voli Republiku Srpsku i da će se boriti za nju.
Podsetimo, Nešić je u decembru uhapšen zbog korupcije. Pored Nešića, uhapšeni su i Milan Dakić, direktor JP „Putevi RS“, Mladen Lučić, brat bivšeg ministra u Savjetu ministara BiH Miloša Lučića i još četiri osobe.
Oni se sumnjiče da su na rukovodećim pozicijama u „Putevima RS“ i neimenovanom preduzeću počinili krivična dela: udruživanje radi činjenja krivičnih dela, pranje novca, zloupotreba službenog položaja ili ovlašćenja i primanje mita.
Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare