Oglas

27.03.2026., Zagreb - Olujni vjetar poharao je Zagreb. Sruseno stablo u Ulici Spansko. Photo: Davor Puklavec/PIXSELL
Davor Puklavec/PIXSELL / PIXSELL

VIDEO "Moglo je da mi odseče glavu" Oglasio se čovek sa jezivog snimka iz Zagreba

27. mar. 2026. 13:55

Franjo Plenar, vozač u KBC-u Sestara milosrdnica, za dlaku je izbegao tragediju kada je tokom jutrošnjeg nevremena u Zagrebu na njega velikom brzinom poletela metalna ograda. Dramatičan trenutak zabeležila je kamera iz automobila koji je u tom trenutku prolazio Vinogradskom ulicom.

Oglas

Snimak koji se brzo proširio internetom prikazuje kako se ograda, nošena olujnim vetrom, obrušava ka pešaku, dok on u poslednjem trenutku uspeva da se skloni.

Plenar kaže da se sve dogodilo iznenada dok je išao na posao.

„To se dogodilo u Vinogradskoj ulici kod kružnog toka. Išao sam na posao i odjednom sam čuo udarce limene ograde o tlo. Podigao sam glavu i video da ona juri prema meni. Bilo je strašno“, ispričao je.

Zahvaljujući brzim refleksima, uspeo je da reaguje na vreme. Na snimku se vidi kako trči i zaklanja se iza automobila, a zatim prelazi na drugu stranu ulice – svega nekoliko sekundi pre nego što je ograda pala tačno na mesto gde je stajao.

„Neko bi se možda ukopao u mestu. Ogradu sam video tek kada je bila u vazduhu. Sakrio sam se iza auta jer mi je taj lim mogao odseći glavu. Tek sam kasnije sa snimka video da je ograda već ranije bila na podu, da je već od ranije bila otkinuta“, objasnio je.

Plenar u početku nije ni znao da je incident snimljen. Kada je stigao na posao, supruga mu je poslala video koji je videla na društvenim mrežama.

„Rekao sam joj: ‘Daj malo bolje pogledaj ko je na snimku.’ Ona je mislila da se šalim, a ja sam umalo poginuo“, rekao je kroz osmeh.

Dodaje da je supruga bila u šoku kada je shvatila šta se zaista dogodilo, dok su kolege na poslu kasnije sve propratile uz šalu.

Uprkos dramatičnoj situaciji, Plenar je prošao bez ijedne povrede i nakon svega nastavio na posao kao da se ništa nije dogodilo.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare