Oglas

Marko Katić, nekadašnji novinar TV Nova foto N1.jpg
Marko Katić / N1 Beograd

Srpski državljanin iz Dubaija: Od jutros se čulo pet do sedam eksplozija, nemoguće izaći iz zemlje, ambasada kao da nema plan

autor:
01. mar. 2026. 12:42

Marko Katić, nekadašnji novinar TV Nova, koji se trenutno nalazi u Dubaiju rekao je za N1 da se od jutros čulo pet do sedam eksplozija, ali da je situacija mirna. On je istakao da je trenutno nemoguće izaći iz zemlje, pošto je vazdušni saobraćaj obustavljen i da se svima savetuju da ostanu kod kuće.

Oglas

Katić je kazao da su se u Dubaiju juče tokom dana čule eksplozije u talasima, kao posledica iranskog odgovora na američki i izraelski napad na tu zemlju, prenosi N1.

Kako je rekao, ka Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE) je ispaljeno preko 137 bjevih projektila i preko 200 dronova, ali da je više od 98 odsto njih skinuto s neba.

Komentarišući medijska izveštavanja o napadima na Emirate, Katić je kazao da požar na Palmi, aerodromu i drugim objektima u Dubaiju nije posledica gađanja tih lokacija već manji incidenti koji su nastali usled obaranja iranskih projektila.

Izvestan broj srpskih državljana trenutno je „zarobljen“ na aerodromu u Dubaiju, pošto je vazdušni saobraćaj na Bliskom istoku obustavljen.

Katić kaže da je odgovor ambasade u UAE juče stigao kasno i da je poručeno samo da se slušaju uputstva lokalnih vlasti i ostavljen je broj telefona na koji srpski državljani mogu da se jave.

„To znači da za sada nema konketnog plana. Aerodromi su zatvoreni, ne postoji način da se izađe iz zemlje. Najbezbednije da se ostane u kućama“, poručio je Katić.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare